Rubriky
Byt

Cenově výhodné obydlí

Kvalitní bydlení může mít celou řadu forem, některé se vám mohou zdát i trochu divné. To však neznamená, že byste nad nimi měli hned ohrnovat nos.

Cenově výhodné obydlí

Bydlení v podnájmu má sice také nějaké ty výhody, ale je jich málo a obecně je daleko lepší mít vlastní obydlí, kde je člověk svým vlastním pánem. Nemusí se rovnou jednat o rodinnou vilku, někdy více než bohatě stačí i menší byteček. Možností, jak se ale k takovémuto bydlen dostat, je v dnešní době méně než v minulých letech. V hojné míře za to může hlavně cena obytných nemovitostí, která rok, co rok strmě roste vzhůru a nikdo doopravdy netuší, kdy by se to mohlo zastavit. Ať tak či onak, dnes není zrovna vhodné období k tomu kupovat si vlastní bydlení, a pokud už na tom trváte, je lepší se poohlédnout po něčem alternativním.

Bydlení na prode

Alternativou není samozřejmě myšleno spaní pod mostem, ale třeba houseboaty nebo mobilní domy. Hlavně druhá zmíněná varianta není zase tak marná, jak by se mohlo někomu jevit. Je sice pravda, že mobilheim Lavarohouse minulé a předminulé generace nemusí vypadat jako kdoví co, ale dnešní modely jsou na tom po všech stránkách mnohem lépe. A hlavně, dají se koupit za přijatelnou cenu, což je v současné době jedna z největších předností.

Výbava? Je skvělá

Nízká cena se ale nemusí rovnou rovnat nízká kvalita. To zde neplatí. Tento druh obydlí je velice dobře zařízen už v základu. Ano, čtete správně, mobilní domky jsou zařízené, a to prosím pěkně všechny. Nábytkem i některými druhy spotřební elektroniky. Je jasné, že nejnovější OLED televizi asi ve výbavě nenajdete, ale takové nezbytnosti pro život jako je kupříkladu mikrovlnná trouba nebo třeba topinkovač byste už v základní výbavě najít mohli. Jedinou nevýhodou by tak mohla být velikost obytného prostoru, která by mohla být přeci jen trochu štědřejší, ale nechce-li mít více než dvě děti, neměli byste mít s nedostatkem místa závažnější potíže.

Investice do domu

Vhodné k práci

Vzhledem k nízkým cenám se mobilheimy využívají třeba i pro práci. Velmi ceněné jsou hlavně pro podnikatele, kteří se zabývají prodejem drobného zboží nebo rychlého občerstvení. Vzhledem k tomu, že je možné je snadno přesouvat, dají se používat během jediného dne na více místech.

Rubriky
Byt

Když jsou třeba peníze

Peníze se vydělávají a utrácejí. A mělo by to vypadat tak, že by měl být každý schopen ze svých příjmů zaplatit alespoň to nezbytné, co potřebuje k životu, ale raději i něco navrch. Prostě by si měl každý člověk vydělávat na důstojný život.
Jenže ono tomu tak nejednou není. Až příliš často se stává, že jeden přinese domů výplatu, spočítá, kolik musí nezbytně zaplatit, a vzápětí zjistí, že mu peníze, jež dostal, nestačí možná ani na to nejpodstatnější, bez čeho se nedá žít. O něčem navrch či úsporách na možné horší časy už ani nemluvě.
A co ve chvíli, kdy se kdekdo hlásí o své peníze, jenže dotyčný jedinec nemá, z čeho by mu zaplatil? hnědá peněženka
Pak to nejednou nelze vyřešit jinak než půjčkou, jež je přímo ideálním instrumentem, s jehož pomocí lze přečkat těžké časy.
Ovšem aby půjčka tím pravým nástrojem k řešení finančních obtíží byla, je třeba, aby ji zájemce vůbec získal, a poté, co ji získá, aby byla po všech stránkách výhodná. A ani jedno z právě zmíněného nemusí být nezbytně pravidlem. Spíše to lze nejednou považovat za výjimku.
Kolik je jenom půjček, jež se sice nabízejí, ale člověk na ně nedosáhne, maje jen nízké příjmy, nedobře vypadající daňové přiznání, záznamy v registrech dlužníků, exekuce a tak dále! A kolik je půjček, jež sice potenciálně dosažitelné jsou, jenže jsou natolik drahé, že by se jejich vzetí mohlo rovnat i finanční sebevraždě!
A tak by měli zájemci o půjčku přemýšlet. A pak sázet na nebankovní sektor, jehož hypotéka bez registru je pro mnohé z našinců vysloveně terno. Protože je dosažitelná i pro ty, kdo mají výše zmíněné a třeba i nezmíněné vady na kráse, a je dokonalá i v mnoha dalších ohledech.obrázek kreditky
Vždyť jenom považte, jak ideální je doba splácení, jež může trvat třeba i tři desítky let. Jak dobrou věcí je smlouva, která v sobě neukrývá žádné podrazy a před jejímž uzavřením nemusí žadatel platit vůbec žádné poplatky apod.
A tak máte-li nemovitost, kterou lze dát do zástavy, zkuste štěstí tady. Nebudete litovat.

Rubriky
Byt

Nejen krásná, ale i plně funkční kuchyně

Krásná kuchyně přeci jen něco stojí. Nicméně nejedná se pouze o krásu. Pokud si správně vyberete kvalitní materiál, ze kterého bude zhotovena, tak se vám taková investice jednoznačně vyplatí.

mramory

Jestliže máte zájem o takovou kuchyni, která je nejenom krásná, ale také plně funkční a mnoho toho vydrží, tak sáhněte po zhotovení z masivního dřeva a kamene. Přírodní materiály v interiéru dokonale vyniknou svou přirozenou nádherou a vy si můžete dopřát tu nejvyšší možnou kvalitu materiálů. Nikdy se vám neokoukají, a pokud budete chtít, tak s vámi vydrží po celý život. A jejich další velkou předností je to, že se hodí do každého typu interiéru, takže u vás doma skvěle zapadnou nejen v případě, kdy si nově zařizujete celý byt, ale i v situaci, kdy si pořizujete třeba jen novou kuchyňskou linku do stávajícího, plně zařízeného interiéru. Skvěle se hodí jak k modernímu stylu, tak i do pokojů v rustikálním duchu. Zkrátka s nimi v žádném případě nešlápnete vedle.

Nicméně nemusíte se bát, že byste takto vyhodili mnoho peněz za pozlátko, které vám mimo své krásy nic jiného nepřinese. Ba naopak, přírodní materiály toho mnoho vydrží a jsou naprosto zdravotně nezávadné.

Třeba takové kamenné kuchyňské pracovní desky jsou tím nejlepším možným podkladem pro práci v kuchyni, jaký si můžete přát. Tím spíše, pokud sáhnete po kuchyňských deskách technistone, které jsou vyrobené z umělého kamene. A i když se to třeba na první pohled nemusí zdát, tak umělý kámen je v tomto ohledu ještě lepší než kámen přírodní.

mramorová deska

Jeho velkou předností je, že není pórovitý, a tudíž ani nasákavý. Nevsakuje žádné tekutiny ani pachy. Neulpívají na něm skvrny a je prakticky bezúdržbový. Nemusíte se bát ani prudkých změn teplot. Takže ať už na takové pracovní desce budete krájet, pracovat s citrónem anebo na ni odkládat horké pánve, nic z toho není problém.

Rubriky
Byt

Vlastní bydlení už není nedostupné!

Není nad bydlení ve vlastním. To vám potvrdí každý, kdo měl to štěstí a mohl si splnit svůj sen o vlastním bydlení. Opravdu to stojí za to, tím spíše, že dnes k tomu, abyste bydleli pod vlastní střechou, a bez sousedů za každou stěnou, nepotřebujete milióny korun, ale pouze jeden milión. A pokud nebudete příliš nároční, tak dost možná ještě méně.
Existuje jen jeden způsob, jak si zajistit plnohodnotné bydlením s veškerým komfortem dnešní doby za tak nízkou cenu, a to je mobilheim Praha.
Život v mobilním domě je stejně pohodlný jako život v běžném menším panelovém bytě, ovšem například s tím rozdílem, že nemáte za stěnou nalepené sousedy, a tak neslyšíte i ten nejmenší šramot odvedle. A samozřejmě svým hlukem naopak ostatní nebudete rušit ani vy.
klíč se stříbrným přívěskem

Co je to mobilheim?

Tento dům dostal své pojmenování díky absenci pevných základů spojených se zemí. Sklep u něj opravdu nehledejte. Jestliže si ho koupíte, tak dokonce nevyroste ani na vašem pozemku, ale v areálu výrobce. Ten vám jej vyrobí a doveze na přesně určené místo již za několik krátkých týdnů.
Jak je tedy vidět, typickou charakteristikou takového bydlení je pohyblivost. To oceníte i ve chvíli, kdy se vy sami rozhodnete pro změnu adresy. Svou samostatnou bytovou jednotku můžete vzít kamkoli s sebou.
A díky bydlení bez pevných základů na něj nepotřebujete ani stavební povolení. To ovšem neznamená, že byste nemohli získat číslo popisné. Tyto domky se staví v souladu se zákonem, takže pokud se rozhodnete v budoucnu pro jejich kolaudaci, není to žádný problém.
tulipány, motýl, nápis sweet home
Jisté je především to, že vám díru do kapsy neudělají, a že jsou z finančního hlediska opravdu výhodné. Přesto v nich najdete vše, co potřebujete ke spokojenému životu. Nábytek i veškeré vybavení je možné zhotovit na míru podle vašich představ, a samozřejmě nebude chybět ani nezbytné sociální zázemí, kuchyňský kout anebo potřebné spotřebiče.

Rubriky
Byt

Dětské hřiště na vaší zahradě

Vyberte si z široké nabídky atrakcí, které můžete snadno u místit i na svou terasu nebo zahradu. Nebude vás to stát tolik, jako pravidelná návštěva dětských hracích center či poutí, a odměnou vám bude šťastný dětský smích.

Pískoviště
Dětské pískoviště není těžké postavit nebo koupit už hotové. Finančně se vejdete do dvou tisíc, pokud nechcete mít pískoviště velké jako na hřištích. Pro jedno či dvě děti stačí opravdu jen malé pískoviště a přiměřené množství písku. Počítejte s tím, že písek bude všude, proto je lepší pískoviště dát na kraj zahrady nebo si pořídit mobilní, například plastové ve tvaru zvířátka, které lze pokaždé zavřít a chránit ho tak před deštěm.
hraní v písku
Houpačka
Houpaček je spousta druhů a můžete na nich začít houpat miminka hned, jakmile sama sedí. Najít správné místo pro závěsné houpačky je však někdy věda. Děti to taky nemusí dlouho bavit, proto si nejprve pořiďte jen levnou plastovou houpačku, kterou pověsíte na strom. Pokud hledáte velkou houpačku pro celou rodinu, stojací zahradní houpačku můžete pořídit za několik tisíc a houpací síť ještě levněji. Děti milují také velké houpací kruhy, do kterých si můžou lehnout nebo se v nich houpat po dvou.
chlapeček na prolejzačce
Klouzačka
Klouzání děti milují ještě dřív, než začnou chodit. Pro první krůčky a práci s rovnováhou je skvělé pořídit na zahradu malou plastovou houpačku se třemi schůdky, pod kterou si může dítě i vlézt jako do domečku. Pokud z vrchu dítě spadne nebo se samo sklouzne, při pádu na trávník se mu nic nestane. Klouzačky na hřištích jsou už vyšší a děti se tam často strkají, proto je vždy dobré mít u nich dozor dospělého.

Kuželky
Dětské kuželky jsou vděčná hračka na zahradu, do bytu i do vody. Ještě dřív, než dítě pochopí princip házení míčku a shazování kuželek, vyhraje si s nimi jednotlivě. Sada dětských kuželek přitom stojí třeba jen 150 Kč.
ochranné brýle
Bazén
V letních měsících se děti neobejdou bez vodních radovánek, a tak se vyplatí pořídit třeba i jen malý nafukovací bazének na zahradu nebo na terasu. Děti předškolního věku nepotřebují velký a hluboký bazén, stačí jim místo, kde můžou řádit, stříkat a dovádět. Bazény jsou k dostání od těch úplně nejmenších pro miminka, která si chtějí jen cachtat ručičky, přes nafukovací bazény pro celou letní sezónu, až po zabudované a zastřešené bazény, které ocení i náruživí plavci. Ochladit se děti můžou i pod zahradním rozstřikovačem, zahradní sprchou, vodním skákacím panákem nebo různými stříkacími zvířátky, které připojíte na hadici.
Domeček
Sejdou-li se děti, dokážou si hodiny a hodiny hrát na restauraci, poštu, školu nebo obchod. Stačí jim k tomu pár rekvizit a ideálně nějaký ten domeček jejich velikosti. Postavit domeček z dřevotřísky není nic těžkého, ale pořídit si můžete i hotový se všemi detaily. Radost jim uděláte i stanem.
Skákací atrakce
Jednou z nejoblíbenějších atrakcí je bezesporu skákací hrad, kde děti spolehlivě vyskáčou přebytečnou energii. Pokud ovšem nechcete zbytečně utrácet a zdlouhavě nafukovat prostorově náročný hrad, pořiďte si trampolínu, která zabaví děti i dospělé.

Rubriky
Byt

Jak investovat?

Máte starší stavení, jaké je potřeba opravit? Nevíte si ale rady, jak na takové opravy a to včetně cen, hypoték i jiné pomoci? Podívejte se na zajímavé rady i tipy, jak si výhodně i velmi lehce pomoci a to vždy jen s odborníky.

podpis půjčky
Co se více vyplatí, hypotéky anebo půjčky

Každý, kdo si chce svoje domovy i jakékoliv druhy nemovitostí opravit, musí na všechno mít plán i peníze. Pokud ale nemáte ani jedno z toho, je nejlepším řešením, zažádat o pomoc, nejen s rekonstrukcí. Musíte si nejprve uvědomit, zda vaše opravy budou v nemovitosti, jaká bude sloužit k bydlení, či jsou to starší druhy objektů, k jinému účelu. Řešení se ale najde vždy.
Podle toho, kolik financí máte k dispozici a také, kolik jich je potřeba půjčit, se nejčastěji řeší jako dokonalá a moderní pomoc, vzít si hypotéku, dle podmínek. Všechny druhy hypoték, potřebují mít zajištění celé výše půjčky a to dle druhu a podle toho, jak to daná banka má určeno. Nejprve se tedy dobře informujte, co a jak vám banky nabízí.
dvě architektky

Mít krásné nemovitosti je základ

Všichni lidé si přejí bydlet perfektně, luxusně i velmi moderně. Co tedy dělat, když máte naprosto rozbitou nemovitost a není dostatek financí na opravu? Požádejte danou banku, aby vám spočítala, co je přesně potřeba a pokud se vám nechce nikam chodit, existují a to velmi lehce, informace, propočty i srovnání přímo na internetu. Přesně si spočítáte, kolik financí je potřeba a také všechno kolem, jako je zástava, úroky, celá výše úvěru a podobně.


Vše nové a moderní

Krásnou nemovitost, smíte mít velmi rychle také a to opravenou a v dokonalém stavu. Odborníci, architekti i všichni, kdo vám s rekonstrukcí pomůže, jsou lidé, kteří se umí výborně orientovat v tomto světě. Je tedy jedno, co je potřeba opravit, neboť vždy se najde dokonalé řešení i včetně pomoci samotné investice. Nemusíte se ničeho bát a vždy jděte do toho.