Rubriky
Vztahy

Co je to úniková hra, neboli escape room

Jak už anglický název napovídá, jde většinou o místnost, ve které jste uvězněni. Vaším úkolem je dostat se ven. Musíte řešit rébusy, které vám v tomto pomohou. Může se jednat jen o jednu místnost, nebo rovnou o několik místností, ze kterých se postupně dostáváte. Určitě jste někdy hráli počítačovou hru, ve které jste plnily různé úkoly tak, abyste se mohli dostat dál dalšímu úkolu. Tohle je vlastně to samé, ovšem reálné. Nejste jen ve virtuální realitě. Nacházíte se přímo v místě akce.
skupina lidí dávající k sobě svou pěst jako tým
Únikové hry jsou dnes již rozšířené, a tak nejen v Praze, ale i v jiných větších městech jistě najdete tu pravou pro vás. Únikovky bývají tematické, a tak už je na vás, jestli si vyberete například řešení nějaké záhady, nebo vraždy. Jestli budete chtít zažít bombardování Prahy, nebo například misi v budoucnosti. Lze najít i únikové hry pro děti. Hra se většinou hraje ve skupině. Společným jmenovatelem je tady týmová hra a spolupráce. Naplno zde využijete logiku, důvtip, nebo také postřeh, a to v podmínkách, které v běžném životě nezažijete.
Úniková hra jako teambuilding
Určitě víte, že v dnešních firmách teambuilding není nic neobvyklého. Escape room je výborný způsob, jak podpořit a stmelit pracovní tým. Hráči spolu opravdu musí spolupracovat efektivně. Nemusí být každý z nich génius, naopak. Únikové hry jsou většinou postavené tak, aby každý z hráčů mohl uplatnit svoje schopnosti. Počítá se tedy při tom s tím, že každý zná a umí trochu něco jiného. Jeden bude mít dobrý postřeh, druhý vynikne v logickém myšlení, další bude mít znalosti z oboru, a tak bychom mohli pokračovat dál.
osoba stojící před labyrintem
Fenomén
Před pár lety znalo tento způsob zábavy jen pár nadšenců. Možnosti kam si například v Praze zajít takovou hru zahrát, se daly spočítat na prstech jedné ruky. Dnes se toto číslo blíží k padesátce. Praha však není jediným městem, kde můžete únikovku navštívit. I v dalších krajských městech počet únikových místností roste. Celkově tento fenomén zažívá boom po celém světě. Za velmoc únikových her se v Evropě považuje Maďarsko, ale velmi se činí také Rusové. V Malajsii dokonce existuje obchodní dům, v němž jsou jen únikové hry. Oblíbenost těchto her zkrátka pořád roste, a bude tomu tak i v budoucnu.

Rubriky
Vztahy

Sladší a přitom lehčí než cukr

Věděli jste, že může existovat něco ještě sladšího než cukr? V tom případě se seznamte s rostlinou agáve, z jejíž stoprocentní štávy pochází i oblíbené sladidlo v podobě agáve sirupu.

vafle ve tvaru srdíčka, dvě vajíčka, na stole ingredience, mouka, metlička

Raw food je v posledních letech velkým hitem. Má mnoho stoupenců, kteří se podobného stravování nechtějí vzdát, proto se do našich končin dostávají i tyto zajímavé produkty. Samozřejmě v plnohodnotné a certifikované kvalitě.

Oblíbený při přípravě teplé i studené kuchyně

Agáve sirup se používá v kuchyni na mnohých místech. Je sladký, takže skvěle dosladí Vaše pokrmy. Pomůže i ve zdánlivě jednoduchých případech. Můžete s ním osladit obyčejný čaj, kávu, ale také se skvěle hodí při vaření teplého nebo studeného jídla. Nejčastěji se s ním sladí palačinky, vafle, různé další dezerty, rolády, zmrzliny, marmelády, hodí se také při doslazování smoothie. V bio kvalitě se totiž jedná o produkt, který můžeme zařadit do takzvaného raw jídelníčku. Pečení, vaření, smažení, cokoliv, kam potřebujete nebo chcete přidat cukr, tam jej můžete použít.

zmrzlina tři vedle sebe, žlutý kopeček zmrzliny, vedle je červená a pak zelená, za nimi je keř, stojí ve skleněných nádobách, kolem jsou jahody, pomeranče

  • Dokonce s ním můžete nahradit veškerý obyčejný cuk nebo med. Jenom je potřeba mít na paměti, že je tekutý a sladší než obyčejný rafinovaný cukr. Je sladší i než med, který běžně známe.
  • Obyčejný cukr totiž pomalu vypadává z módy. Daleko častěji se nahrazuje přírodními sladidly, mezi která patří stoprocentně i tato surovina. Nezatěžuje tolik lidský organismus jako cukr krystalický a je přitom velice příjemný na chuť. Obyčejný cukr je totiž i z výživového hlediska velkým problémem. Nepřináší nám nic v podstatě nic dobrého. Tak vyzkoušejte změnu.
  • Stačí místo lžičky cukru, trochu kápnout do čaje a už ho máte příjemně oslazený.

Rubriky
Vztahy

Trampolíny, kam se jenom podíváte

Centrum podobného ražení byste mohli najít ve světě jako „Jump park“. Jedná se o systém na sobě napojených trampolín, které jsou vhodně uspořádané tak, abyste měli pocit, že jste zcela svobodní a můžete si skákat, jak jenom chcete. Tohle zábavní středisko se řadí mezi ty největší, a to nejenom v České republice, ale také v celé Evropě! Pokud si tedy chcete udělat příjemné odpoledne ve sportovně založeném interiéru, pak tohle je místo, kam se musíte vydat.
skákání na pláži

Efektivní skladba, která bude vyhovovat každému

Někdo by mohl namítat, že při větší koncentraci návštěvníků je tento park neefektivní. Pro pořádnou dávku pohybu přece musíte mít k dispozici dostatek místa. Věřte však tomu nebo ne, ale zábavní středisko je uzpůsobené i pro mnoho lidí. Ze všeho nejvíce však oceníte rezervační systém, a proto se nestane, že by se na vás nedostalo, kdybyste si chtěli návštěvu do tohoto centra naplánovat. Je to tedy otevřená možnost pro všechny zájemce o nevšední typ pohybu, který přitom prospěje celému tělu.
skákání ženy

Vezměte děti a pořádnou dávku energie

Abyste si to v tomto centru opravdu užili, měli byste být plní energie. Právě tak je možné dosáhnout opravdové radosti z pohybu, který vás zde čeká. Zkušení návštěvníci totiž ví, ž skákání není to jediné, co vás zde čeká. Zalíbení můžete najít v nejrůznějších atrakcích, které udělají váš pobyt v tomto centru ještě příjemnější:

  1. Balanční místa
  2. Soubojové kladiny
  3. Basketbal ve výškách
  4. Vana naplněná molitanem

Je zřejmé, že to není jenom o trampolínách, ale že uplatnění tohoto sportovního střediska je mnohem větší. Můžete jej využít nejenom jako příležitostní odpolední zábavu, ale také jako místo konání nějaké teambuildingové akce či jako místo setkání s přáteli. Je to universální místo, které je svou odlišností natolik lákavé, že jej stojí za to poznat, ať už jste kdokoliv.