Obrovská investice do výroby v Radegastu!

Na základě průzkumu, ve kterém bylo zjištěno, že zájem o pivo v plechovkách stále roste (meziročně stoupl zájem až o dvacet procent), provede Radegast obrovskou a za minimálně posledních dvacet let největší, investici do výroby.

Pivovar Radegast nyní vyrábí okolo 2,15 milionu hektolitrů piva ročně. Převážně se jedná o značky Radegast, Birell a také Gambrinus. Linka bude připravena produkovat nápoje v objemu 330, 400, 500 a 550 mililitrů. Samozřejmě bude linka moderní, tedy bude mít i speciální technologie, aby mohla připravovat i ochucené varianty piv a ciderů.
radegast památka

V Radegastu se nejen investuje do výroby, ale také se zde z ekonomického hlediska velmi řeší počty zaměstnanců. Tyto počty se liší podle ročních období. V tak zvané sezoně, tedy od dubna do září zde pracuje až 250 lidí a 80 lidí ve skladovém hospodářství. Po spuštění nové linky se dá tedy předpokládat, že se počet pracovních míst zvýší ještě o dalších cca třicet.

Technické zvláštnosti

Zvláštní na této nové lince, kterou pivovar vystaví je to, že veškeré stočené pivo bude na paletách a cestou ze stáčíren do nového skladu pojede soustavou výtahů, která překoná výškový rozdíl šesti metrů. Nový sklad vystavění současně s linkou bude mít plochu téměř deset tisíc metrů čtverečných, což je pro představu asi rozloha dvou fotbalových hřišť. Do takového prostoru půjde uskladnit až šedesát tisíc hektolitrů piva.

Kde to bude?

Nový sklad bude stát na volných pozemcích, které byly do této doby určeny vždy k pivovarským oslavám. Proto bude tato akce s názvem Radegast den přesunuta vedle stadionu Slezan ve Frýdku-Místku.
kovové nádrže

Vhodné načasování

Pivovar si načasoval výstavbu velmi vhodně, neboť již v příštím roce oslaví padesát let své existence. Původní výstavba byla v Karviné, kde se však budova v minulosti zřítila a pro výstavbu se tak hledalo nové místo. Tím místem je aktuální pozice, tedy Nošovice v Beskydech.