Cenově výhodné obydlí

Kvalitní bydlení může mít celou řadu forem, některé se vám mohou zdát i trochu divné. To však neznamená, že byste nad nimi měli hned ohrnovat nos.

Cenově výhodné obydlí

Bydlení v podnájmu má sice také nějaké ty výhody, ale je jich málo a obecně je daleko lepší mít vlastní obydlí, kde je člověk svým vlastním pánem. Nemusí se rovnou jednat o rodinnou vilku, někdy více než bohatě stačí i menší byteček. Možností, jak se ale k takovémuto bydlen dostat, je v dnešní době méně než v minulých letech. V hojné míře za to může hlavně cena obytných nemovitostí, která rok, co rok strmě roste vzhůru a nikdo doopravdy netuší, kdy by se to mohlo zastavit. Ať tak či onak, dnes není zrovna vhodné období k tomu kupovat si vlastní bydlení, a pokud už na tom trváte, je lepší se poohlédnout po něčem alternativním.

Bydlení na prode

Alternativou není samozřejmě myšleno spaní pod mostem, ale třeba houseboaty nebo mobilní domy. Hlavně druhá zmíněná varianta není zase tak marná, jak by se mohlo někomu jevit. Je sice pravda, že mobilheim Lavarohouse minulé a předminulé generace nemusí vypadat jako kdoví co, ale dnešní modely jsou na tom po všech stránkách mnohem lépe. A hlavně, dají se koupit za přijatelnou cenu, což je v současné době jedna z největších předností.

Výbava? Je skvělá

Nízká cena se ale nemusí rovnou rovnat nízká kvalita. To zde neplatí. Tento druh obydlí je velice dobře zařízen už v základu. Ano, čtete správně, mobilní domky jsou zařízené, a to prosím pěkně všechny. Nábytkem i některými druhy spotřební elektroniky. Je jasné, že nejnovější OLED televizi asi ve výbavě nenajdete, ale takové nezbytnosti pro život jako je kupříkladu mikrovlnná trouba nebo třeba topinkovač byste už v základní výbavě najít mohli. Jedinou nevýhodou by tak mohla být velikost obytného prostoru, která by mohla být přeci jen trochu štědřejší, ale nechce-li mít více než dvě děti, neměli byste mít s nedostatkem místa závažnější potíže.

Investice do domu

Vhodné k práci

Vzhledem k nízkým cenám se mobilheimy využívají třeba i pro práci. Velmi ceněné jsou hlavně pro podnikatele, kteří se zabývají prodejem drobného zboží nebo rychlého občerstvení. Vzhledem k tomu, že je možné je snadno přesouvat, dají se používat během jediného dne na více místech.