Zpestřete si byt kokedamou

Součástí každého bytu, by měla být alespoň jedna rostlina. Není nutné, mít po celém bytě rozmístěny desítky květináčů. Stačí pár vhodně zvolených kousků. Budete překvapeni, jak se rostlina umístěná v pěkném a nápaditém květináči, může stát designovým doplňkem vašeho bytu. U některých nadšenců, to může doma vypadat, jako v botanické zahradě. K pěstování květin mají vřelý vztah a na květinách, je to také vidět. Pak jsou tací, kteří by rádi květiny pěstovali, ale i přes veškerou péči rostliny zahubí. Poslední skupinou jsou ti, kteří se o květiny nechtějí starat vůbec, ale přesto by svůj interiér o nějakou zeleň rádi doplnili. Asi byste neměli opovrhovat bylinkami. Pěstování je většinou jednoduché a při přípravě jídla, je použití čerstvých bylinek znát.
malá kytička
Rozhodnete-li se přeci jen pro pěstování pokojovek, měli byste se zaměřit na to, kolik světla bude rostlina, kterou jste si vybrali potřebovat. Pro začátek, raději sáhněte po těch rostlinách, které jsou na pěstování méně náročné. Je jich celá řada – draceny, zelenec, fíkus a jiné odolné druhy. Za minimální péči se vám odvděčí bujným růstem.
okna pizzerie
Kdo má rád designové a zvláštní rostliny, měl by si do bytu určitě pořídit kokedamu – rostlinu vsazenou do mechové koule.
Kokedamy jsou na pěstování velice jednoduché, ale vzhled je naprosto originální a impozantní. Jejich výroba, pochází z Japonska. Rostliny jsou vsazeny do mechové koule, převázané provázkem. Koule je vyplněna hlínou, ze které rostliny čerpají potřebné živiny. Mechovou kouli, můžete zavěsit do prostotu kamkoli vás napadne. Nepotřebujete žádný květinový stolek ani okenní parapet. Rostliny zdánlivě levitují ve vzduchu.

Péče o tyto rostliny, je jednoduchá. Do misky naplněné vodou postavíte kokedamu a počkáte, až rostlina vodu nasaje. Tím máte zalévání odbyté. V mechové kouli, se voda udrží déle, není tedy zapotřebí rostlinu máčet častěji, než jednou za týden.
Nadšení pěstitelé, mohou zvládnout výrobu tohoto zeleného doplňku sami. Věřte, že kokedama bude tím správným doplňkem, vašeho bydlení.