Získejte tělo svých snů

Přestaňte se konečně trápit nesmyslnými dietami, které nepřináší dlouhodobě udržitelné výsledky. Cesta ke zdravé a štíhlé postavě tkví především v celkové změně životního stylu. S našimi tipy dosáhnete formy, po které jste vždy toužili.

Příjem nižší než výdej

Pro redukci hmotnosti je nejdůležitějším bodem kalorický deficit, který značí, že váš denní příjem je nižší než váš výdej. Pro zdravé a udržitelné hubnutí je mimořádně důležité, aby byl deficit nastaven rozumně. Jestliže bude moc velký, váha půjde dolů velice rychle, ale po zvýšení porcí půjde váha opět rapidně nahoru.

kava u počítače

Jestliže nemáte s nastavením kalorií zkušenosti, pak je vždy vhodné vyhledat odborníka, který vám změří váš klidový bazální metabolismus a podle toho upraví jídelníček. Důležité je rovněž dbát na správný poměr základních makroživin, tedy tuků, sacharidů a bílkovin. Některým lidem pomáhá při redukci snížit příjem sacharidů. Naopak druzí zase ubírají tuky. V tomto ohledu je třeba vyzkoušet, co nejlépe vyhovuje vám osobně, jelikož se jedná o velice individuální věc.

Pokud chcete hubnutí podpořit, vyzkoušejte kávu na hubnutí, díky které budete mít o mnoho více energie. Předejte tak poklesu energie a pocitu únavy, který se během redukce hmotnosti může dostavit.

Zvyšte denní fyzickou aktivitu

zelenina s vejci na talíři

Není absolutně nutné abyste denně začali navštěvovat posilovny a hodiny se mučili na strojích. Pro začátek bude stačit, když do svého běžného dne zařadíte například hodinové či půlhodinové procházky ve svižnějším tempu. Důležité je, aby vás pohyb bavil a byl pro vás relaxací a odreagováním.

Nestresujte se

Tato fráze může znít jako naprosté cliché, ale opak je pravdou. Pokud je tělo v neustálém stresu, hubnutí půjde velice pomalu a těžce. Proto se snažte dodržovat pravidelnou spánkovou hygienu. Jestliže máte namáhavé zaměstnání, vyzkoušejte meditaci či jógu, které vám pomohou uvolnit se a redukovat stres.