Vyzkoušejte exotické dračí ovoce

Dračí ovoce patří do čeledi kaktusovitých původem ze střední a Jižní Ameriky. Jeho dužina je podobná kiwi, jelikož obsahuje malá černá semena. Ta mají jemnou oříškovou chuť.

Jak dračí ovoce vypadá?

V obchodech seženete tři druhy tohoto ovoce a to buď:

  • s růžovou slupkou a bílou dužinou
  • s růžovou slupkou a červenou dužinou
  • se žlutou slupkou a bílou dužinou

Nejčastěji se k nám dováží z Thajska, Číny a Vietnamu. A výhoda je, že ho seženete po celý rok.

zelenina

Dračí ovoce má až 90% vody a obsahuje vitamíny C, B a E, minerály vápník, železo, fosfor a antioxidanty (zabraňují stárnutí organismu). Dužina je šťavnatá, mírně nasládlá a chutí připomíná meloun. Oblíbená je i u dětí, jelikož neobsahuje tužší vlákna.

Tip: dračí ovoce je též ceněné pro svůj dekorativní vzhled, díky svým výrazným barvám vypadá hezky, rozkrojené na sváteční tabuli. Ne nadarmo se o něm říká, že je to nejfotogeničtější ovoce na světě. 

Jak se dračí ovoce konzumuje?

Podobně jako kiwi. Plod rozkrojte a vydlabejte lžičkou nebo dužinu nakrájejte na malé kostičky. Ty také můžete přidat do ovocného salátu nebo zkusit kombinaci se sušeným masem jako předkrm (stejně jako meloun se šunkou).

Tip: dračí ovoce skladujte při pokojové teplotě (takto vydrží asi 3 dny), v ledničce v plastovém obalu vydrží zhruba dva týdny. Skladovat ho můžete i na kostičky nakrájené v mrazáku a použít ho dle potřeby.

Zdravá snídaně z dračího ovoce

Mražené dračí ovoce rozmixujte s banánem, lesním ovocem a kokosovým mlékem. Směs přelijte do misky a ozdobte semínky, ořechy a čerstvým ovocem nakrájeným na plátky. Přejeme dobrou chuť.

ovoce

Tip: pro svůj vysoký obsah vody a vlákniny je dračí ovoce velice oblíbené i u diabetiků a osob držících redukční dietu.

Cena? Dračí ovoce seženete přibližně za 200Kč jeden kus o váze 300g

Dračí ovoce je příjemná změna od českých jablek, kterou si nenechte ujít. Nebudete litovat!