Výhody zasazení velikonoční pomlázky

Pomlázku jako malý pletl před pár lety skoro každý kluk, učil ho to buď otec, dědeček, nebo někdo jiný z příbuzných, obvykle ti, kteří bydleli nejvíce v přírodě. V dnešní době se od koledování upouští, ovšem popularita Velikonoc je stále vysoká. Proč si pomlázku neuplést, když ji pak můžete zasadit? Zasazená pomlázka má spousty výhod – pojďme se podívat, proč se do takové akce vůbec pouštět.
proutky na pomlázky
Nová rostlina
Pomlázku stačí přechovávat v kbelíku s vodou a pak zasadit do hlíny. Pokud budete mít štěstí, proutky obrazí a po nějaké době se obsypou malými zelenými lístečky a z pomlázky začne růst malá vrba s typicky podlouhlými lístky, které mohou postupem času začít tvořit typickou převislou korunu. Přijedete tak k nové květině na okno nebo na balkon!
kraslice na stromě
Snadná údržba
Vrba jakožto strom rostoucí u vody potřebuje ke spokojenému životu hodně vláhy – není příliš šťastná z celodenního vystavování při extrémních vedrech, ovšem pokud bude dostatečně zalitá, zvládne místní podmínky na pěstování bez problémů.

Věčné jaro
Vrbové proutí plné nových malých větviček a listí evokuje jaro, kdy se příroda probouzí a všechno kvete. Pomlázka ve správných podmínkách poroste pořád dál a vy si tak budete moci pořád připadat, jako byste našli první probuzenou rostlinu po zimě. Skvělou tradicí se pak stává každoročně pomlázku ozdobit umělými velikonočními vajíčky, aby ji neopouštělo její původní poslání, ani když je zasazená v květináči.
stříbrný náhrdelník
Ozvláštní interiér
Pomlázka stále zůstane ve tvaru pomlázky, jenom z ní prorazí spousta nových proutků do všech stran. S těmi se dá skvěle pracovat při aranžování – za pomocí provázku, drátku, nebo pouhého provlékání proutku pod proutek můžete vytvořit velmi působivé tvary – oblouky, baňky, tvar velkého stromu, nebo třeba koule. Pomlázka tak bude nejen novou malou vrbou ve vaší domácnosti, ale zároveň i designovým prvkem, který přitáhne pozornost každé návštěvy.