Víte, jak si poradit se vstupní halou?

Při zařizování interiéru se soustředíme na ty nejdůležitější místnosti v domě. Těm také věnujeme nejvíc času, peněz a zkrátka toužíme po tom, aby byly jedinečné, okouzlující a nadčasové. Přitom zapomínáme na ty neméně důležité, jednou z takových místností je i vstupní hala. Ta je často mnohem důležitější a přesto jí mnoho z nás věnuje jen pramálo pozornosti.

vstupní hala

Právě vstupní hala udává první dojem. Je to místo, které naše návštěvy uvidí při příchodu jako první a mnoho lidí přeci nevědomky vsází na první dojem. První dojem z prostoru tak získáme už za vstupními dveřmi. Jsou to právě vstupní haly, které udávají tón celého domova, a i když se jedná o prostor, ve kterém zpravidla netrávíme téměř žádný čas a slouží jenom coby funkční prostor, i ten může působit vkusně. Přinášíme vám několik tipů, jak tento prostor pojmout.

světlý prostor

Začínáme hezky od podlahy

Začneme hezky od podlahy a to výběrem vhodné dlažby. Je lepší sáhnout po lehce omyvatelném a odolném povrchu, který vydrží každodenní provoz, neustále ošlapávání. Vybírejte kousky, které nepřetržitý provoz vydrží a navíc budou vypadat dobře desítky let.

Co by to bylo za vstupní halu bez úložných prostor?

Pokud vaše vstupní halo úzce nesousedí s šatnou, věnujte velkou pozornost úložným prostorům. Těch totiž není v žádné vstupní hale dostatek. Kabáty, bundy, boty nebo sezónní oblečení najdou své útočiště ve vestavěných šatních skříní. Ty se snadno přizpůsobí jakémukoliv prostoru a nabízejí skvělou variantu i pro malé prostory. Co třeba skříň v zajímavém dekoru u775 sten-skrine.cz, který udělá z obyčejného nábytku neobyčejný.

Zrcadlo jako nepostradatelný pomocník do každého vstupního prostoru

Zrcadlo ve vstupní hale pomůže s finálními úpravami před odchodem z domu a těm příchozím zase dovolí upravit se ještě před příchodem do hlavní části domu. Zrcadlo navíc opticky zvětšuje prostor.