Pořiďte si vlastní bazén

Mít vlastní bazén už není zdaleka dnes takový luxus, jako tomu bylo dřív. Dnes jsou bazény cenově mnohem dostupnější i, a vzhledem k tomu, kolik firem se dnes soustředí na budování bazénů v domácnostech, si můžete být jistí, že si poradí i s vaším příbytkem, i když se třeba jedná o nerovný terén.

bazén

Pokud si koupíte bazén, přináší vám to spoustu výhod. Nejedná se ale pouze jen o výhody, nesmíte zapomenout, že mít bazén přináší také jisté povinnosti a starosti. Ať už budete mít bazén nafukovací je, nebo zapuštěný, musíte se o něj pravidelně starat, nebo nebude mít příliš dlouhou životnost.

Především je nutnost starat se o čistotu bazénu a vody v něm. Musíte používat pravidelný bazénové chemikálie, či různé přírodní alternativy, aby se z vaší vody brzo nestalo něco o, v čem se nebude dát koukat. I tak se jednou za čas nevyhnete tomu, že budete muset všechnu vodu vyměnit. I to musíte vzít v úvahu, než si bazén pořídíte.

A jaký bazén byste si měli vůbec vybrat? To záleží na mnoho okolnostech. Jak už jsme zmínili, existují bazény nafukovací, které koupíte prakticky v každém obchodě nebo supermarketu, především v letním období. Takové bazény ale nemají většinu dlouhou životnost, a jsou velmi náchylné k tomu, aby se nějakým způsobem poškodily.

žena

Daleko odolnější jsou bazény, které se zapustí do země. Těmto bazénům se lidé vyhýbají zejména kvůli tomu, že si myslí, že stojí hodně peněz. Dnes už ale lze sehnat zapuštěné bazény levně. Navíc jdou umístit téměř na každý terén, a to i třeba na kopcovitý a nerovný. Tyto bazény také bez pochyby vypadají daleko lépe než nafukovací bazénky. Jen si dejte pozor, pokud máte zvířata, nebo v malé děti. Je nutno bazén dostatečně zakrýt, aby nedošlo k neštěstí, kdyby vaše děti nebo mazlíci spadli dovnitř. Proto je dobré si k takovému bazénu pořídit i krycí plachtu.