Nechte se okouzlit pohledem ze Sněžky

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky včetně nejvyššího vrcholu s názvem Sněžka. Tuto informaci bude znát většina z vás, včetně dětí, které se již o Sněžce dozvěděly v hodinách zeměpisu. Tato strohá fakta vám však nic neřeknou o krásách přírody, které jsou tu návštěvníkům k dispozici po celý rok, s výjimkou časových období, kdy je tu vyhlášen kvůli nepříznivým meteorologickým podmínkám zákaz vycházení či vstupu.

klapka pro video

Chcete-li se na Sněžku vypravit, doporučujeme slunečné počasí bez blížící se studené fronty, a v ideálním případě mezi květnem a zářím. Výstup můžete uskutečnit po svých anebo lanovkou, ovšem pěšky je to k našemu nejvyššímu vrcholu mnohem zajímavější.

Jak to na Sněžce vypadá, jaký je odtud výhled do krajiny, a kudy odtud můžete putovat dál, se můžete dozvědět nejen z turistických průvodců, ale také z videí, která si stáhnete ze sociálních sítí či odjinud z Internetu. Můžete k tomu např. využít dailymotion video downloader, ukládat si videa k sobě na počítač nebo na vhodné externí úložiště, např. na flash disk či externí disk, a pochlubit se s ním pak svým přátelům, s nimiž plánujete dovolenou nebo nějakou víkendovou akci. Můžete jim totiž naznačit, proč vyrazit zrovna do Krkonoš, a proč neztrácet čas jinými lokalitami. A proč zrovna Krkonoše?

pohled na Sněžku

Kromě Sněžky tu můžete obdivovat krajinu severské tundry, je to jediný pozůstatek severské tundry v Evropě, a jedná se o skutečný unikát. Roste tu mnoho vzácných druhů rostlin a žijí tu živočichové, které byste jinde neobjevili.

Je tu božský klid – ve vyšších polohách Krkonoš potkáte jen omezený počet turistů, kteří jdou do hor za podobnými cíli, jako vy, a sice vyhledávají tu atmosféru pohody a klidu, s uvolněnými endorfiny z fyzické námahy. A mimochodem, i vy můžete přispět do mlýna videem, které nasnímáte a následně budete publikovat, a možná se také najdou zájemci, kteří si vaše video stáhnou, rozhodnou se tu trávit volný víkend, a třeba https://www.czso.cz/documents/10180/23189253/cr_vyuzivani_internetu_k_hledani_info_o_zdravi.pdf/5a84c303-47a9-418a-be63-d8eac938dbad%3Fversion%3D1.0 se tu na horských svazích navzájem potkáte.