Ne) obyčejný čaj jako příjemný dárek

Oblíbený čínský nápoj se starodávným původem je stále oblíbený u mnoha národů, osob i kultur. Jeho počátky sice sahají do hluboké minulosti starověké Číny, ale každý z nás si asi vzpomene na oblíbené čaje o páté v anglických zemích. A obliba čaje se nevytratila ani v dnešní moderní době. Jeho příprava sice poněkud pokročila, ale odvar z listů čajovníku lze i dnes v mnoha různých podobách nalézt v nabídce prakticky každé kavárny či restaurace. A co je na tom nejlepší? Příprava čaje v jeho základní podobě je velmi jednoduchá a zvládne to snad každý.

Heřmánkový čaj

A nejen to je jedním z důvodů, proč se čaj může stát vynikajícím dárkem pro vaše drahé. Čaj lze dnes sehnat v mnoha podobách. Od střídmých malých krabiček, po dárkové dózy a kazety, až ke kvetoucím čajům , které vám v hrnku vytvoří i v sebekrutější zimě nádhernou jarní květinu. Čaj ale nelze třídit jen podle jeho způsobů balení. Nejdůležitější je totiž samotný obsah sáčku či krabičky. Výhodou je, že tento lahodný nápoj je dnes dostupný v mnoha podobách a do chuti se tak trefíte jak konzervativněji smýšlející babičce, tak poněkud praštěnému kamarádovi.

Porcelánový šálek čaj

Sami asi máte mezi čajem zeleným, černým, bílým, ovocným či bylinkovým toho svého oblíbence, na kterého nedáte dopustit. Při výběru ale myslete zejména na to, že to, co máte v oblibě vy, nemusí vaše nejlepší kamarádka snášet zrovna nejlépe a takový dárek se pro ni i přes dobrý úmysl stane spíše nechtěnou zbytečností. K čaji navíc můžete pořídit i originální hrnek či lžičku, které obdarovanému vždy připomenou, od koho mu byl takto krásný dárek dán. Čaj je vskutku vynikajícím dárkem a sázkou na jistotu, kterou se vám snad nepodaří zklamat nikoho. A kdyby přece jen k této situaci došlo, nevěšte hlavu a raději vsaďte příště na kvalitní kávu, která je v zimě stejně jako čaj dobrou přítelkyní mnoha lidí.