Menstruační kalhotky jsou vhodné i pro silnou menstruaci


Žena, která prožívá silnou menstruaci v domácnosti, na pohovce v obýváku nebo v ložnici s rozečtenou knihou a v příjemném prostředí, kde nepůsobí žádné rušivé vlivy, si s těmito nepříjemnostmi obvykle snadno poradí s běžnými pomůckami. Mnohem náročnější je to však venku v terénu, mimo teplo domova, kde není potřebné zázemí, a kde je nutné čelit dalším nepříznivým vlivům, a také se přizpůsobit svému okolí.

dívka u moře

Představte si, že jste se právě vypravila s přáteli na dovolenou, a máte v plánu aktivně sportovat v přírodě. Například provozovat cykloturistiku a každý den najezdit několik desítek kilometrů. Cyklistické vybavení můžete mít vlastní, anebo si jej lze pronajmout, a v zásadě lze tento sport provozovat celoročně, za vhodných podmínek dokonce i na podzim a v zimních měsících.

dámské kalhotky

Jestliže vás ale zastihne silná menstruace v den, kdy se chystáte na výlet, může to být docela horor. Neustálé zastavování, výměna tamponů a vložek, nepříjemné pocity v sedle či v restauraci na obědě, no zkrátka máte toto zapotřebí? Menstruační kalhotky pro silnou menstruaci vás postaví do úplně jiné roviny – za prvé budou tak dobře absorbovat vlhkost, že se budete cítit příjemně, a za druhé nebude nutné žádné nepříjemné „tamponování a vložkování“, což jsou procesy, provázející časté výměny spotřebního materiálu. Kalhotky není nutné měnit tak často a nebudete kvůli tomu muset přizpůsobovat váš denní program.

Kalhotky poslouží v jakémkoli terénu a za jakéhokoli počasí. Existují dokonce i kalhotky do vody, a jejich tvar je uzpůsoben tak, aby je bylo možno využít i při koupání, a jsou tudíž vhodné i pro vodácké výpravy. Nebudete nikde budit pohoršení a nebude také na vás upínána pozornost. Středem pozornosti se na vašem výletu stane spíše papírová mapa, podle níž budete plánovat vaše další našlapané cyklo kilometry.