Kosmetika mnoha vůní

Příroda nám jednoznačně dává mnoho možností a způsobů, jak být krásnější a celkově zdravější. Dává nám šanci proniknout do jejích tajů, využít veškeré bohatství, které nám připravuje a poskytuje. Pokud se vysloví slovo Francie, většinu z nás v souvislosti s kosmetikou, napadne oblast Provence a její široká fialová pole s voňavou levandulí. Ta obsahuje pro kosmetiku řadu důležitých silic a vonných olejů, které je možné podomácku, nebo průmyslově dál využívat a zpracovávat ke všem možným účelům.
sušená levandule
· Olej – výborně poslouží k relaxačním a uvolňujícím účinkům, postačí pár kapek do koupele a okamžitě máte pocit, že využíváte drahou francouzskou kosmetiku, podporuje zdravý a hluboký spánek, nebo je vynikající pro hojení ran a odřenin
· Tělový olej – pomůže vám zregenerovat celou pokožku, po použití oleje bude krásně jemná a vláčná, zbavíte se stresového napětí, které mnohdy můžete pociťovat například v oblasti krku, šíje a zad. Další skvělou zprávou pro ženy je fakt, že může pomáhat i během menstruačních problémů a obtíží s tím spojených
· Balzám – je skvělý jako antiseptikum, je dobrým pomocníkem při různých verzích alergií a skvěle se hodí hlavně během letních měsíců, jako prostředek na pleť po opalování.
přírodní krémy
Každý, kdo chce žít v souladu s přírodou, využívat její možnosti a příznivé účinky, pro zdraví, tak pro krásu může. Existuje mnoho způsobů, jak na věc. Vždy je potřeba vybrat tu správnou alternativu, která vyhovuje konkrétní pleti a životnímu stylu. Kdo jen trochu přemýšlí o naturálních výhodách rostlin a rostlinných výtažků, určitě přijde na řadu dalších využití nejen v kosmetice, ale v celé domácnosti. Voňavé levandulové polštářky jsou například skvělé při usínání. A pokud si do šatní skříně zavěsíte nebo položíte kytičku této suché a voňavé květiny, nemusíte mít strach z nepříjemné návštěvy šatního mola.