Kompatibilní toner

V dnešní době je možné na trhu sehnat opravdu všechno, na co si jen vzpomenete. Právě z tohoto důvodu je pro některé těžké rozmyslet se, jaký toner bude lepší zvolit do jejich tiskárny. Tonery totiž v dnešní době nejsou pouze originální, ale také kompatibilní. Oboje má rozhodně své pro a proti.

tiskárna v provozu

Mezi těmito tonery jsou ale patrné rozdíly. Tak například ty, které bychom mohli nazvat jako originální, jsou vyrobeny výrobcem vašeho typu tiskárny. Je pravda, že pokud si koupíte toner, který bude originální, máte více než stoprocentní jistotu, že vše bude šlapat jako hodinky. Je zde ale i jedna nevýhoda, kterou představuje pořizovací cena. Rozhodně vás nevyjde nejlevněji. Není ani výjimkou to, že mohou být ještě dražší, než cena vaší tiskárny.
tiskárna v interiéru

Kompatibilní toner je ten, který bychom mohli nazvat jako falešný. Výrobou se zabývá ta firma, která daný typ tiskárny nevyrobila. Na trhu seženete takových tonerů skutečně mnoho.

Existují dokonce i takové, kterým se přezdívá repasované. Tento typ tonerů byl již použit a znovu naplněn a to potřebným práškem, který je určen pro tisk. Pokud byste se rozhodli pro tento typ, měli byste se zamyslet nad tím, že je sice toner naplněn, ale rozhodně se nejednalo o způsob, o kterém by se dalo říct, že byl profesionální. Mohlo by se také stát, že by se vaše tiskárna mohla díky tomu poškodit a to z toho důvodu, že se nejedná o toner, který by byl skutečně potřeba.

Pokud uvažuje o koupi tonerů, které nejsou originální, pak byste se měli dívat po těch, které jsou úplně nové, protože je u nich jistota, že ještě nebyly nikým a ani nijak použity.

Jestliže je navíc výrobce, který bude neoriginální toner nabízet, nejen spolehlivý ale také ověřený od zákazníků, pak se není čeho bát. Od originálního vy sami nepoznáte rozdíl. Největší rozdíl představuje opravdu cena. Je ale pravda, že může být různá. Kompatibilní tonery vás ale skutečně vyjdou mnohem levněji.