Klíčení semínek – zdravý trend současnosti

Jestliže se zajímáte o zdravou výživu a aktuální trendy ve stravování, pak vám jistě neuniklo klíčení semínek. Mnoho lidí se pouští do pěstování mladých výhonků rostlin, aby jejich konzumací podpořili své zdraví. A faktem je, že tento trend jistě stojí za vyzkoušení, protože se zdaleka nejedná pouze o populární módní vlnu, ale o skutečně hodnotný příspěvek pro zdraví.

A navíc je to pohodlné – proč byste se měli trápit složitou péčí o zeleninu – jejím setím, okopáváním a zpracováváním, když na celou věc můžete jít chytře. Bohatě postačí, když sklidíte mladé výhonky, které si vypěstujete zhruba za jeden až dva týdny. A to s vynaložením minimálního úsilí!
zelený hrášek

Jak na pěstování mladých výhonků?

Jestliže vás zajímá, co všechno je potřeba udělat proto, abyste se mohli pustit do pěstování mladých výhonků a sklidit bohatou úrodu, pak budete jistě mile překvapeni. Není toho mnoho.

Samozřejmě budete potřebovat semínka, to je základ. A poté ještě vhodnou nádobu, ve které je budete namáčet a proplachovat vodou. Ideální je pořídit si speciální sklenici na klíčení, která je navržena tak, aby vám manipulaci se semínky maximálně usnadnila.

Ale nemusíte se bát, rozhodně se nejedná o vysokou investici – taková speciální sklenice nestojí víc, než několik stovek korun. Navíc se vám peníze, které do ní vložíte, brzy vrátí v podobě velké úrody, a díky efektivnímu proplachování ušetříte i nějaké ty koruny za spotřebu vody, a co je nejdůležitější – díky praktickému integrovanému sítku vám úroda neuplave do kanálu.
lněné semínko v misce

Mladé výhonky rostlin jsou zdravé a chutné

Mladé výhonky ve své kuchyni jednoznačně oceníte. Jsou šťavnaté, a křupavé zároveň. A co je nejdůležitější – obsahují velké množství vitamínů, minerálů, enzymů, a jiných důležitých látek pro zdraví.

Navíc je jejich úprava k jídlu velice snadná a zábavná – buď je můžete konzumovat jen tak anebo je můžete zařadit do jídel teplé i studené kuchyně.