Dopřejte rostlině dobře padnoucí květináč

Jaro a s ním i spousta barevných kvítek se blíží. Na zahradách začnou rozkvétat sněženky a petrklíče, lilie budou pomalu rozmrzat, tráva se začne zelenat a tulipány budou dělat radost v nejedné váze. Nicméně celá tato nádhera je dlouhým procesem a právě proto jsou pro nedočkavce nebo prostě milovníky rostlin k dispozici plastové obaly na květináče. Nejsou vhodné pro venkovní počasí, proto se hodí spíše do domácnosti. A jelikož každá domácnost je jiná, přichází trh s obrovským množstvím velikostí, tvarů, barev, materiálů a vzorů. Nejčastěji jsou voleny ty polypropylenové, jak již bylo zmíněno. Jsou cenově poměrně výhodné, lehké jak na údržbu, tak na přemisťování a zároveň moc pěkné.

Plastové květináče

Nabízí se opravdu obrovská škála barev, přičemž je asi nejběžnější právě černá, ale i tak se najdou originální barevné kousky. Třeba takový květináč ve tvaru loďky, který je zlatý. Jeho rozměry jsou 14,5x10x24 cm. Poměrně neobvyklý tvar má potom například taška Lily, který nemusí nutně sloužit jako květináč, ale květiny v této plastové růžové tašce opravdu vynikají.

Plastové závěsné květináče

Květináče pro rostliny jsou jako oblečení pro lidi, musí ideálně padnout. Proto jsou některé květináče uzpůsobené přímo typu rostliny, například květináče na orchideje. Coubi Orchid je květináč na orchideje, který má průměr 13 cm a výšku 17 cm. Jeho podstatou je dostatek místa pro velké kořeny orchidejí a také vyvýšené dno, aby odtékala přebytečná voda. Většinou jsou květináče pro orchideje průhledné, aby bylo možné sledovat, zda mají kořeny dostatek místa a jaká je spotřeba vody.

Mezi vychytanější květináče se může klidně řadit květináč Mira eco wood. Jedná se o květináč, který se nabízí hned v 8 barvách. Na výšku má 22,6 cm a jeho průměr činí 19 cm. Styl 3D efektu mu zajišťuje netypické žebrování, obsahuje černý vklad (plastový), díky kterému odtéká nepotřebná voda na dno květináče pod ním. Speciální je hlavně pro zájemce o ekologii, jelikož plast obsahuje příměs a to 40 % dřeva.