Rubriky
Lifestyle

Jak lépe nakládat s volným časem a získat ho více?

Mrzí Vás, že již nezažíváte pocit svobody, kdy si můžete jen tak s kamarády někam vyjít a nemít černé svědomí, že pak budete muset dohánět resty? Mnoho lidí řeší podobné problémy a snaží se o změnu okolností v jejich prospěch. Co v takovém případě lze tedy dělat?

Udělejte si pořádek ve svých prioritách: zamyslete se nad tím, co má pro Vás v životě skutečně to největší hodnotu a upřednostňujte tuto záležitost společně s nevyhnutelnými součástmi existence před ostatním. Pokud u něčeho, čemu dobrovolně věnujete dost výrazný zlomek týdne, zjistíte, že se nejedná o nic Vám přínosného, v čemž byste chtěli pokračovat, zkrouhněte dobu věnovanou této aktivitě a zaměřte se raději na své zájmy.

zasloužená káva

Plánujte si dopředu: nenechávejte nic náhodě a vždy buď připraveni na nadcházející události. Nezáleží na tom, zda jste spíše spontánní člověk a nerozmýšlíte běžně program, postup či způsoby, jak dosáhnout cíle. Jakmile válčíte s nedostatkem času, hodí se každý ušetřený kousek. Sestavit si můžete například večer vždy harmonogram na následující den. Pár minut Vám to sice zabere, nicméně poté ušetří várku stresu, chaosu, nestíhání a úsilí společně s násobkem této doby.

Snažte se dokončovat práci vždy v termínu: nehledě na to, zda studujete, brigádničíte, či jste se již upsali plnému úvazku – zásadně se vyhněte odkládání projektů na poslední chvíli. Komplikace se mohou dostavit kdykoli a sebrat Vám možnost pustit se do povinností na poslední chvíli. Pokud si své resty dokončíte ihned po obdržení jejich znění, budete od nich mít pokoj, čímž získáte prostředek k věnování se odlišné činnosti, jež sice nepovažujete za tolik důležitou, avšak vždy Vám dokáže vykouzlit úsměv na tváři.

vytoužená přátelská procházka

Zorganizujte si to ve svém zaměstnání či škole: vzdělání i vydělávání tvoří nedílnou část životů nás všech a pro úspěšnou kariéru se jim nelze vyhnout. Skloubit to však s koníčky občas vyžaduje trochu snahy. Začněte vypořádáním se s anarchií a zavedení systému.